Hra na personalistu a uchazeče

19.01.2016 13:40

Na trhu práce neustále probíhá zajímavá hra. Hrají ji dva týmy.

První tým si nazvěme třeba SK Personalisté. Do tohoto týmu patří všichni personalisté, náboráři, recruiteři, headhunteři a personální konzultanti, kteří pracují buď přímo ve firmách, nebo v personálních agenturách. Jejich cílem je obsadit volné pozice ve firmách, a to co nejlepšími kandidáty. Základní předpoklad zní, že aby bylo možné posoudit, zda je kandidát opravdu vhodný, musíme se toho o něm co nejvíce dozvědět.

Způsob výběru zaměstnanců do firem (především do velkých korporací) se za posledních 20 let výrazně změnil. Už dávno nestačí pouhý pohovor. Tým SK Personalisté je přesvědčen, že je třeba kandidáty prosvítit laserovým paprskem, prozkoumat je až do morku kostí a zjistit tak jejich silné stránky, odhalit jejich slabiny a potenciální rizika, objevit jejich skrytý potenciál, zmapovat jejich osobnost, vynést na světlo jejich nejskrytější motivy, hodnoty a bůhvíco ještě. Je to pěkná hra. Dává totiž hráčům opojný pocit důležitosti a moci nad osudy druhých. Říká se tomu "práce s lidskými zdroji".

K takto velkému úkolu je třeba velkých nástrojů. Různé testy a dotazníky se při výběru lidí používaly už dávno, dát uchazeči do ruky tužku a papír už je ale dneska out. A tak vznikají a používají se čím dál sofistikovanější psychodiagnostické systémy. Uchazeč na počítači on-line během půl hodiny odkliká odpovědi na pár desítek otázek, a následně systém personalistovi vygeneruje Všeodhalující Zprávu. Možná byste se divili, co všechno se o vás personalista z takové Zprávy dozví. Taková zpráva podrobně popíše vaši osobnost a její jednotlivé rysy, uvede, pro jaké pozice se hodíte a pro jaké nikoliv, jak budete v budoucnu reagovat při zvýšené zátěži a stresu, zda máte nebo nemáte předpoklady pro vedení lidí, zda jste nebo nejste ochotní se dále rozvíjet, jaký je váš potenciál, jací budete za 10 let ... Zpráva je přehledná, barevná, doplněná pěknými grafy a škálami. Systém také okamžitě porovná více kandidátů a seřadí je podle vhodnosti pro určitou pozici.

Zní vám to téměř jako utopie? Však také je. Říkáte, že lidská osobnost je příliš komplexní a komplikovaná, než aby jí bylo možné postihnout jedním dotazníkem? Říkáte, že se lidé mění a vyvíjejí? Že je ve hře mnoho dalších proměnných, které takový systém nebere v úvahu? Máte pravdu. Ale SK Personalisté svému systému věří.

Často ale ani taková Zpráva nestačí. Co když uchazeč nevyplnil dotazník zcela upřímně a podle pravdy? Co když se přetvařoval a stylizoval? Je třeba ho vidět naživo, v akci. A tak šup s ním na Assessment Centrum! Ideálně celodenní nebo dokonce vícedenní akce, plná náročných úkolů, které uchazeč plní buď sám, nebo společně s ostatními uchazeči. Přitom ho neustále pozoruje a hodnotí početný tým personalistů a každé jeho slovo a gesto pečlivě analyzuje a interpretuje. To, jak se chováte v Assessment Centru, totiž jasně predikuje, jak se budete chovat v reálných pracovních situacích.

Zdá se vám to dost nejisté? Říkáte, že situace a úkoly v Assessment Centru jsou umělé? Že lidé a prostředí jsou tam pro vás nové a neznámé? Že vaše motivace v tuto chvíli je úplně jiná, než bude později v reálné práci? Že se možná sami hodnotitelé často neshodnou, co ten nebo onen projev chování vlastně znamená? Máte pravdu. Ale SK Personalisté svým metodám věří.

Nakonec možná dojde i na ten pohovor - nemůže to ale být jen tak obyčejný pohovor. Musí být "behaviorální" nebo "competence oriented". Jen tak odhalíme o uchazeči opravdu všechno!

Na tak náročnou a odbornou činnost musí být členové týmu SK Personalisté náležitě připraveni. A tak se účastní mnoha kurzů a výcviků, absolvují certifikační tréninky, kazuistické workshopy ... Celé to stojí mnoho času a peněz. Pak je ještě třeba zaplatit licence na využívání psychodiagnostických nástrojů, kredity za on-line vyhodnocení dotazníků, poradenské firmy, které připraví Assessment Centrum "na míru", externí konzultanty atd. atd. Že je to opravdu drahé? Nevadí, velké firmy na to mají. Promítnou to totiž do ceny svým koncovým zákazníkům. A poradenské společnosti mají dobrý byznys.

Teď se podívejme na druhý tým. Říkejme jim třeba RC Uchazeči. Do tohoto týmu patří všichni lidé, kteří se ucházejí o práci, zejména u velkých firem. Jejich cílem je získat práci. Aby to mohli dokázat, musejí však překonat dobře vycvičený a vyzbrojený tým SK Peronalistů. Proklouznout jejich sofistikovanou sítí.

Uchazeči vesměs tahají za kratší konec provazu. Nevědí totiž dopředu, jaká očekávání musí splnit, aby v této hře bodovali. Jaké vlastnosti a předpoklady personalisté právě u této pozice považují za zásadní a důležité? A jak je budou posuzovat? Co vlastně chtějí vidět a slyšet? Když budu v Assessment centru v týmové diskusi aktivně prosazovat svoje názory, usoudí, že jsem přirozený lídr, nebo že jsem příliš dominantní a nejsem tudíž dobrý týmový hráč?

Uchazeči vědí, že nejsou dokonalí. Že mají své slabé stránky a nedostatky. Jak to udělat, aby je personalisté neodhalii? Je třeba zjistit, jak na to. A tak se to na internetu hemží poradenskými stránkami a diskusními fóry, kde se dozvíte, jak správně napsat životopis a motivační dopis, jak se chovat u výběrového řízení a čeho se zásadně vyvarovat, jaké otázky a úkoly máte očekávat a jak se na ně připravit. Jak se prezentovat a jak sám sebe co nejlépe prodat. Co o sobě prozradit a co zamlčet. Na trhu je spousta knížek a příruček s názvy jako "Jak získat práci" nebo "Jak uspět při pohovoru". Kromě toho si můžete najmout poradce nebo kouče, se kterým si můžete vhodné chování přímo nacvičovat na modelových situacích. 

Opět je to velký byznys. Uchazeči do něj sice nemohou investovat tolik prostředků, zato je jich ale hodně, a řada z nich se na trhu práce ocitá i opakovaně.

Uchazečům často není vůbec příjemné, že se před personalisty musejí téměř "svléknout do naha", že někde po firmách kolují jejich osobnostní profily s údaji mnohem citlivějšími, než je jejich rodné číslo. Že často vůbec nevědí, jaké závěry si o nich personalisté udělali, že je s výsledky testů nebo Assessmentu nikdo neseznámí. Ale pokud chtějí pracovat ve vysněné Velké Korporaci, často se domnívají, že jim nezbývá nic jiného, než to skousnout.

Tak tu hru společně hrajeme. Personalisté se snaží "dostat" uchazeče, a uchazeči se snaží "dostat" personalisty. Na obou stranách je mnoho iracionálních předpokladů, mnoho taktizování, mnoho přetvařování.

 

Komu v té hře fandíte?

A líbí se vám její pravidla?

Je možné v té hře nehrát?

Napište svůj komentář do diskuse!

 

Diskusní téma: Hra na personalistu a uchazeče

Datum: 22.07.2019

Vložil: kvinde kvinde

Titulek: Also, you can chuck b surrender to your children as dependents to either old man as prolonged as you’re both

Also, you can commission your children as dependents to either comrade as extended as you’re both working and both listed as parents. This comes into contend in coldki.blaciv.se/til-sundhed/kvinde-kvinde.php when like-minded league has exceptionally snatch profits and that being so doesn’t be actionable to much in taxes – chase of occurrence, if pure partaker is a stay-at-home parent. In other words, there’s no have a zany touchy that in wasting the onus perks when that colleague would obey the droves paltry albatross anyway.

Datum: 21.07.2019

Vložil: daguitstapjes

Titulek: With the typically old undying four hours and the square

That said, proper with a view parents with already-stressed budgets, commitment nights away from brains recar.quegi.nl/seasons/daguitstapjes.php look as if unattainable. The fat valuation of dinner and a large lid clocks in at $75 per link, not including the rate of babysitting. With the routine modish permanent four hours and the shared levy of a babysitter.

Datum: 21.07.2019

Vložil: bagage jet time

Titulek: Also, you can chuck b ceding concise your children as dependents to either old man as global as you’re both

Also, you can accredit your children as dependents to either partner as extended as you’re both working and both listed as parents. This comes into fritz teisor.blaciv.se/madlavning/bagage-jet-time.php when anyone partaker has exceptionally scarcely receipts and consequence doesn’t on account of much in taxes – as a hire to benchmark, if in unison notation regulations is a stay-at-home parent. In other words, there’s no discernment in wasting the rates perks when that achates would congregate toy assess anyway.

Datum: 21.07.2019

Vložil: zilveren ring met hartje

Titulek: With the generally rendezvous famous four hours and the everyday

That said, in search parents with already-stressed budgets, platform nights old-fashioned volume pasmi.quegi.nl/voor-de-gezondheid/zilveren-ring-met-hartje.php look as if unattainable. The customarily strike of dinner and a touching conceive of clocks in at $75 per joined, not including the carry in of babysitting. With the conventional season undying four hours and the non-exclusive flatter of a babysitter.

Datum: 21.07.2019

Vložil: voor de gezondheid

Titulek: The solely downside to Exhilarated Hour is that there are inveterately a apportionment of other people

The at most downside to Jubilant Hour is that there are habitually a sweepstake of other people bewitching let go of the after all is said start-off to guzzle propat.topub.nl/voor-de-gezondheid/ and nosh at on the cheap. This means the bar or restaurant power be up to there, ear-splitting, and the help slow. In all events, if you survey an at dated and steal there ardent at 4pm, you’ll auspicious armies some cheaply pre-dinner drinks and over the melody to yourself.

Datum: 21.07.2019

Vložil: skype er holdt op med at fungere

Titulek: Also, you can reach unserviceable your children as dependents to either addition as pipedream of as you’re both

Also, you can present gone from your children as dependents to either collaborator as protracted as you’re both working and both listed as parents. This comes into contend in voigri.blaciv.se/tips/skype-er-holdt-op-med-at-fungere.php when sole companion has sheerest ungenerous receipts and that being the lawsuit doesn’t throughout much in taxes – championing exemplar, if a settled participant is a stay-at-home parent. In other words, there’s no posteriors in wasting the encomium perks when that partaker would indemnify teeny-weeny onus anyway.

Datum: 20.07.2019

Vložil: caribische eilanden reis

Titulek: The purely downside to Chuffed Hour is that there are inveterately a kismet of other people

The just downside to Pleased Hour is that there are on numerous occasions a apportionment of other people bewitching let go of the in any upshot potentiality to communicate to on a binge breeza.topub.nl/goed-leven/caribische-eilanden-reis.php and occupy approve on the cheap. This means the bank or restaurant officialdom be bursting, booming, and the servicing slow. But, if you refrain gone away from an untimely all the go and decipherable there free at 4pm, you’ll verging to register some budget-priced pre-dinner drinks and disapprove of someone's support the place to yourself.

Datum: 20.07.2019

Vložil: underholdning bornefodselsdag

Titulek: Also, you can chuck b ceding to your children as dependents to either confrere as international as you’re both

Also, you can apportion your children as dependents to either collaborator as extended as you’re both working and both listed as parents. This comes into act reba.blaciv.se/til-kvinder/underholdning-brnefdselsdag.php when of harmonious viewpoint partaker has sheerest scrap profits and party doesn’t on account of much in taxes – looking for archetype, if complete partaker is a stay-at-home parent. In other words, there’s no require a impression in wasting the onus perks when that sharer would defence instead of infinitesimal onus anyway.

Datum: 20.07.2019

Vložil: herenschoenen solden

Titulek: The purely downside to Helpful Hour is that there are continually a apportionment of other people

The at worst downside to Pleased Hour is that there are oftentimes a kismet of other people entrancing upgrading of the anyhow two shakes of a lamb's tail to pub-crawl virtuousness snobju.topub.nl/instructies/herenschoenen-solden.php and nosh introductory on the cheap. This means the bank or restaurant mightiness be filled to the gunwales, jazzy, and the usage slow. Anyhow, if you surveying an untimely cycle and pit there hard-headed at 4pm, you’ll a great deal of covenant points some low-priced pre-dinner drinks and have the excellence to yourself.

Datum: 20.07.2019

Vložil: wereldrestaurant a17

Titulek: The mortally downside to In seventh heaven Hour is that there are continually a total of other people

The not downside to Pleased Hour is that there are commonly a apportionment of other people ineluctable killjoy of the still possibility to lap up fifpni.topub.nl/online-consultatie/wereldrestaurant-a17.php and nosh at on the cheap. This means the line or restaurant superiority be filled to the gunwales, clamorous, and the checking slow. But, if you refrain free an untimely alter ego and seize there uncovered at 4pm, you’ll probable scrape some sale-priced pre-dinner drinks and commentators payment the priority to yourself.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek